Programová nabídka DVPP

Nabídka vzdělávacích akcí pro pedagogické pracovníky je orientační a bez uvedení termínů. Ty budou doplněny postupně. Na akce bude upoutávka na webu nebo bude zaslána pozvánka na školy v Karlovarském kraji. Pro závazné přihlášení prosím klikněte na odkaz Přihláška.

NázevTechnologie výroby žesťových a dřevěných dechových hudebních nástrojů - exkurze
Datum19. 6. 2018
Místo konáníAMATI-DENAK spol. s r.o. Kraslice
PopisHistorie výroby hudebních nástrojů v Kraslicích spadá do počátku 17. století. V 18. století tvůrci z Kraslic nástroje přizpůsobili rozmachu orchestrální hudby a kromě houslí se začali zabývat výrobou dechových nástrojů.
V současnosti firma vyrábí jak žesťové nástroje, tak dřevěné dechové nástroje a také příslušenství v podobě pouzder, tašek a krytů. Všechny nástroje jsou vyrobeny z kvalitních materiálů s vysokou úrovní ručního řemeslného zpracování v kombinaci s moderní technologií. Například žesťově nástroje jsou vyráběny z mosazi, dřevěné nástroje se vyrábí z exotického dřeva a fagoty nebo kontrafagoty jsou z javoru.

Účastníci semináře budou nejdříve teoreticky seznámeni s principy a technologiemi výroby, dokončovacími metodami a používaným tepelným zpracováním a následně budou provedeni s odborným výkladem výrobním provozem.

Odborný seminář je určen učitelům odborných předmětů a odborného výcviku ve strojírenských oborech, a zájemcům o výše uvedenou problematiku.
Počet hodin5
Cena0 Kč
PoznámkaTermín: 19. června 2018 (od 8:30)
Doprava: autobusem, odjezd od Sportovní haly ISŠTE Sokolov v 8 hodin
Místo: AMATI-DENAK spol. s r.o. Kraslice, Dukelská 44