Programová nabídka DVPP

Nabídka vzdělávacích akcí pro pedagogické pracovníky je orientační a bez uvedení termínů. Ty budou doplněny postupně. Na akce bude upoutávka na webu nebo bude zaslána pozvánka na školy v Karlovarském kraji. Pro závazné přihlášení prosím klikněte na odkaz Přihláška.

NázevJoomla: školní publikační prostředí
DatumTermín bude vyhlášen.
Místo konáníGymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum
PopisSeminář je zaměřen na využití publikačního systému Joomla, který jsou k dispozici jako Open Source. Jde především o využití ve výuce jako nástroje pro práci v prostředí PHP a s databází MySQL, nicméně není problém získané kompetence využít i při tvorbě školních webových stránek. Hlavním nástrojem bude redakční systém Joomla, nicméně účastníci se seznámí i s dalšími produky (WordPress, Textpattern, phpRS, Drupal).
Cílem semináře je naučit účastníky chápat publikační systémy jako produkty, které vycházejí ze stejné Open Source základny, ale že je nutné přemýšlet nad smysluplným využitím ve škole. Bude zdůrazněn význam redakčních webů, vysvětlen bude rozdíl mezi vlastním prostředím na školním serveru a využitím online služby (Joomla, Blogger). U vlastních platforem se naučí účastníci pracovat v režimu localhost při spuštění lokálního serveru přímo na pracovní stanici.
Počet hodin8
Cena0 Kč
PoznámkaLektor: Mgr. Pavel Švácha
Termín: pouze orientační, bude upřesněn
Poznámka: maximálně 10 účastníků (kapacita učebny)