Minulý týden navštívili žáci šestiletého gymnázia s přírodovědným zaměřením saskou metropoli Drážďany. Toto půlmilionové město na Labi je známé svými památkami, vánočními trhy, muzei i galeriemi. Naši žáci však objevovali jinou tvář Drážďan, a to tu edukační. Měli možnost strávit dopoledne v jednom z nejúžasnějších vědeckých muzeí Evropy - v Německém muzeu hygieny (Deutsches Hygiene-Museum).

 

Stálá výstava tohoto muzea se zabývá biologií člověka. Výstavní plocha o rozloze zhruba 2 500 čtverečních metrů s historickými i moderními exponáty, mediálními stanovišti a interaktivními komponenty učaruje snad každému návštěvníkovi. Úvodní sál výstavy je věnován asi nejznámějšímu exponátu - skleněnému modelu člověka. Naše žáky zaujaly též sály Život a umírání, Od narození po smrt, Jídlo a pití, Lidská sexualita nebo Mozek a myšlení.

Součástí programu přírodovědné exkurze byla i návštěva nedaleké botanické zahrady, která je součástí Technické univerzity v Drážďanech. V krásném podzimním počasí nás též uchvátily skvostné barokní stavby a pochopili jsme, proč se městu přezdívá „Florencie na Labi“.