Gymnázium Sokolov

Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum,
příspěvková organizace

Chlapcům chybělo opravdu málo do postupu na MČR v plavání SŠ, když v závěrečné štafetě 6 x 50 m (volný způsob) krajského kola středních škol kategorie V. prohráli rozdílem 1,1 sekundy  s chlapci z 1. ČG Karlovy Vary. V individuálních disciplínách se umístili na: 1. místě - 50 m znak - M. Karban, 2. místě – 50 m prsa - Z. Braum, 2. místě - 50 m motýlek - Š. Grebeň, 3. místě  - 50 m prsa - Š. Fuska, 4. místě - 50 m volný způsob - P. Bjalončík a na 5. místě - 50 m znak - S. Kafara. Ve štafetě 4 x 50 m (polohový závod) jsme zvítězili ve složení Karban, Braum, Grebeň a Fuska. Závěrečnou kraulovou štafetu plavali všichni plavci a obsadili  krásné 2. místo.

Dívky se na začátku soutěže zařadily na druhé místo a v konečném zúčtování na tomto místě zůstaly. Dařilo se jim i v individuálních disciplínách. N. Smrčková získala 1. místo (50 m prsa), A. Kupková 1. místo (50 m volný způsob), B. Fusková 2. místo (50 m volný způsob), D. Pávová 4. místo (50 m motýlek), S. Hýská  5. místo (50 m znak) a N. Oravová 6. místo (50 m prsa). V polohové štafetě 4 x 50 m dívky doplavaly na 3. místě (Kupková, Pávová, Smrčková, Fusková), v kraulové štafetě obsadily ve stejném složení 2. místo.

Děkujeme našim plavcům za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k vynikajícímu umístění.