Gymnázium Sokolov

Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum,
příspěvková organizace

Poprvé v historii existence Gymnázia Sokolov se podařilo školu zapojit do mezinárodního projektu Erasmus+. V únoru jsme podali přihlášku do Mobility pracovníků škol aktivita KA1 a 28. května byla žádost schválena. Projekt je plánován na dva roky, nazývá se Gate to Europe, začíná 3. listopadu letošního roku a celková výše grantu činí necelých 28 000 eur.

Cílem projektu je podpořit profesní rozvoj pedagogických pracovníků účastí na metodickém nebo jazykovém kurzu, stínováním apod. Škola byla úspěšná se žádostí o čtyři mobility na Job Shadowing (stínování učitelů v zahraničí). Zástupce ředitele školy vycestuje do dánského gymnázia v Koldingu, kde se bude zajímat o rozdělení úkolů v práci managementu, řešení personalistiky, srovnání školního kurikula, metody evaluace pedagogického sboru, varianty teambuildingu a možnosti vzdělávání dospělých. Další vyučující bude v oboru biologie sledovat výuku na dánském gymnázium Fjerritslev, o využití internetu ve výuce angličtiny se přiučí angličtinářka na portugalské střední škole ve Valençe a sociometrickým metodám na poli psychologie a řešením krizových situací se bude věnovat školní psycholožka na španělské střední škole ve Valencii.

Své odborné znalosti si prohloubí celkem osm vyučujících, kteří vycestují do zahraničí na metodické semináře: dva angličtináři na seminář k implementaci nových metod a inovativních přístupů ve výuce angličtiny, jeden učitel španělštiny na metodický seminář ve španělštině, tři němčináři na metodické semináře zabývající se výukovou metodu CLIL, ICT a moderními přístupy ve výuce německého jazyka a jeden fyzikář na seminář o fyzice v praxi.

Zájem o účast na jazykových seminářích z řad pedagogů byl také velký, celkem si své jazykové dovednosti budou rozvíjet čtyři pedagogové: jeden v kurzu španělštiny v Barceloně, tři na kurzu anglického jazyka na Maltě, v Irsku a Holandsku.

Z dlouhodobého hlediska si škola od zapojení do projektu slibuje vyšší motivovanost vyučujících, doplnění a zlepšení jazykových dovedností pedagogického sboru a uplatňování nově nabytých znalostí v odborných a jazykových předmětech, zatraktivnění výuky přírodovědných oborů a celkové zkvalitnění výuky.

Mgr. Zuzana Šteklová

Pin It