Gymnázium Sokolov

Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum,
příspěvková organizace

27. 11. proběhlo školní kolo dějepisné olympiády vyššího stupně. Vítězem se stala Michaela Pinkasová, na 2. místě se umístila Ema Kišová a na 3. Tomáš Georgián. Všichni postupují do okresního kola, gratulujeme a všem ostatním velké díky za účast.

Ve školním kole Dějepisné olympiády pro nižší stupeň zvítězil Jáchym Kubát (1.B),  na druhém místě se umístil Lukáš Malina, na třetím místě  Barbora Baštová (oba 4. A). Gratulujeme vítězům a všem ostatním úspěšným řešitelům školního kola. 

Minulý pátek proběhla tradiční akce s tímto názvem. Zúčastnilo se jí 38 vysokoškoláků z 9 univerzit, studujících od medicíny, farmacie, práv a pedagogiky přes fyzioterapii, biotechnologie, výživu a potraviny, filosofii a bohemistiku až k speciální toxikologii, japanologii, architektuře a oboru záchranář. Naši absolventi formou besed a workshopů přibližovali své vysoké školy současným gymnazistům. Děkujeme všem absolventům za mimořádně ucelené informace a nesmírnou vstřícnost.

Letos se již naposledy naše škola podílela na výzdobě Staroměstského náměstí v Chodově. Náš vánoční stromek třída 5. E ověsila ozdobami z vlny, šišek, dřevěných kolíčků, klacíků se stužkami a hvězdičkami z brček a víček. Materiály byly voleny tak, aby "přežily" proměnlivost počasí.

Máš chuť si dokázat, co všechno v tobě je a posouvat se dál? Potřebuješ se motivovat a své cíle si stanovit a jít si za nimi? Chtěl bys někomu pomoci? Rád trávíš čas s kamarády? Tak přesně pro tebe tu je mezinárodní program DofE. V  pátek 8. 12. se uskuteční beseda s organizátorkou DofE pro náš region a našimi současnými účastníky programu, kteří se s vámi podělí o své zkušenosti s DofE.

Beseda je připravena na 4. vyučovací hodinu pro třídy: 1. B, 2. B, 1. C  a 5. vyučovací hodinu pro třídy: 3. A, 4. A. Pokud by měl zájem někdo z jiných tříd, prosím nahlaste se u p. Žákové.

24. listopadu proběhla soutěž Junior Náboj, které se účastnili online formou i žáci z Belgie, Španělska, Chorvatska, Nizozemska, Polska a Slovenska. Čtyřčlenné týmy řeší úlohy z matematiky a fyziky. V Karlovarském kraji nás reprezentovala dvě družstva. Třetí místo získali Jan a Karel Grünesovi, Gleb Moskovka a Sebastian Gabriel. Na prvním místě skončil tým ve složení: Barbora Baštová, Patrik Šenkýř, František Petřík a Jakub Šiška.

Gratulujeme!

 

V minulých dnech proběhlo národní kolo soutěže Bobřík informatiky. K nejlepším v jednotlivých kategoriích patří:

Benjamin - 1. Silvie Postlová, 2. Roman Salic, 3. Šimon Fučikovský

Kadet - 1. Tien Minh Nguyen Dinh, 2. David Krämling, 3. Marek Slekovič

Junior - 1. Tereza Nevosadová, 2. Patrik Šenkýř, 3. Ema Brachtlová

Senior - 1. Michal Tříska, 2. Linda Nguyen, 3. Ondřej Volf

Michal Tříska z 2. C je navíc postupujícím do ústředního kola. Gratulujeme!