Gymnázium Sokolov

Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum,
příspěvková organizace

18. 2. 2023 se v Karlových Varech konalo regionální kolo robotické soutěže First Lego League, kterého se účastnil i tým z našeho kroužku robotiky Gymsobots ve složení Patrik Šenkýř, Filip Šenkýř, Jan Grünes a Karel Grünes. Turnaj, kterého se zúčastnilo osm týmů z celého kraje, se skládá z několika dílčích disciplín a náš tým se umístil na medailové pozici v každé z nich.

Robot Design - 3. místo

Core Values - 3. místo

Innovation Project - 2. místo

a především nejprestižnější Robot Game - 1. místo

Z těchto umístění se počítá celkové pořadí a náš tým Gymsobots získal celkové 1. místo. Díky tomu tým postupuje do celostátního kola, které se bude konat 25. 3. 2023 v Praze.

Všem klukům patří obrovské uznání za všechnu práci, která za tímto úspěchem stojí. Je třeba zmínit i Filipa, který jako náhradník měl na přípravu na soutěž pouhý jeden den. Budeme týmu držet palce, aby stihnul odstranit co nejvíc nedostatků a v konkurenci nejlepších týmů z celé republiky uspěl.

Pin It